Jolitas pavadintas pagal graikų kalbos žodį „ios”, reiškiantį violetinę spalvą. Dėl sodrių violetinių ir mėlynų atspalvių šis brangakmenis pelnė vandens safyro pravardę. Oficialiai pavadintas tik 1912 m., jolitas vis tiek buvo mėgstamas ir vertinamas kultūrų per visą istoriją.
Kartais jolitas vadinamas vikingų kompasu. Šis brangakmenis yra šviesos poliarizatorius, padėjęs vikingų jūreiviams orientuotis, kai saulę slėpė debesys. Iolito lęšis leido vikingams nustatyti saulės padėtį net ir debesuotomis dienomis, todėl jie galėjo plaukti ilgiau ir toliau nei anksčiau.
Nors talismanai iš jolito buvo naudojami šimtmečius, Europoje jolitas ypač išpopuliarėjo XVIII a. juvelyriniais tikslais. Iolitas yra 21-ųjų vestuvių metinių akmuo.

Jolitas yra brangakmenių atmaina kordierito, magnio geležies, aliuminio, ciklosilikatinio mineralo, pavadinto prancūzų geologo Kordjė vardu. Kaip ir kai kurie kiti mėlyni brangakmeniai, jolitas pasižymi pleochroinėmis savybėmis. Pleochroizmas yra optinis reiškinys, kai brangakmenis, priklausomai nuo kampo ir šviesos šaltinio, atrodo skirtingų spalvų. Poliarizuota šviesa ypač išryškina jolito pleochroizmą. Nuo tamsiai mėlynos iki violetinio atspalvio, kuo gilesnė spalva, tuo vertingesnis jolitinis brangakmenis. Dauguma šiandieninių jolitų yra iš Indijos, Australijos, Brazilijos, Kanados, Madagaskaro, Mianmaro, Namibijos, Šri Lankos, Tanzanijos ir Jungtinių Amerikos Valstijų.

Nenuostabu, kad šis brangakmenis tapo žinomas kaip aiškaus regėjimo brangakmenis, nes jis padeda jūreiviams orientuotis. Buvo tikima, kad jolitas gali padėti pasiklydusiems jūreiviams surasti kelią namo, todėl jį nešiojo jūreiviai. Tikima, kad šis brangakmenis gali nukreipti pasiklydusius namo, taip pat geba atverti dvasinius kelius, jungiančius gyvuosius su mirusiaisiais. Šamanai jolitą naudojo siekdami sustiprinti savo gebėjimą turėti aiškias vizijas. Kai kuriose legendose netgi teigiama, kad jolitas stiprina regėjimą. Kiti metafiziniai įsitikinimai teigia, kad jolitas skatina tyras mintis, intuiciją ir savęs priėmimą. Jolitas siejamas su Svarstyklėmis, Šauliu ir Jaučiu.

Produktų nerasta.
Pažymėkite Į Viršų
  • Meniu
Uždaryti
Home
0 Wishlist

Jūsų Krepšelis Tuščias 0

Uždaryti

Pirkinių krepšelis yra tuščias!

Tęsti Apsipirkimą

Verified by MonsterInsights