Kalcitas, dar vadinamas limesparu, yra labai paplitęs uolienas sudarantis mineralas. Žodis „kalcitas” kilęs iš lotynų kalbos žodžio calx ir graikų kalbos žodžio chalix, kuris reiškia kalkes. Kalcitas turi daugiau panaudojimo būdų nei beveik bet kuris kitas mineralas. Jis naudojamas kaip statybinė medžiaga (kalkakmenio ir marmuro pavidalu), pigmentas, žemės ūkio dirvožemiui apdoroti, farmacijoje, kaip rūgščių neutralizatorius chemijos pramonėje ir kt. Kalcitas yra veiksminga abrazyvinė valymo priemonė, kuri nekenkia virtuvės ir vonios kambario paviršiams. Antrojo pasaulinio karo metais aukštos kokybės optinis kalcitas buvo naudojamas šautuvų taikikliams, bombų taikikliams ir priešlėktuvinei ginkluotei. Tam tikros formos kalcitas naudojamas kalibravimui masių spektrometrijoje.

Kalcitas yra karbonatinis mineralas, jo randama visur. Jis yra labai dažna nuosėdinių uolienų, ypač kalkakmenio, sudedamoji dalis. Daug kalcito susidaro iš negyvų jūros organizmų kiautų. Kalcito taip pat galima rasti vulkaninės kilmės arba mantijos uolienose. Kalcitas yra palyginti minkštas akmuo, jo kietumas pagal Moso skalę yra 3. Kalcitas yra skaidrus arba permatomas, kartais gali pasižymėti fosforescencija arba fluorescencija.

Manoma, kad kalcitas didina ir stiprina energiją – gydymo, mokymosi ir sąmoningumo energiją. Kalcitas yra ne tik dažnai naudojamas materialus valiklis, bet ir dvasinis valiklis, keičiantis požiūrį ir atnaujinantis pasiryžimą keistis. Kalcitas taip pat vertinamas dėl apsaugos nuo neigiamos energijos ir fizinių ar psichologinių išpuolių.

Produktų nerasta.
Pažymėkite Į Viršų
  • Meniu
Uždaryti
Home
0 Wishlist

Jūsų Krepšelis Tuščias 0

Uždaryti

Pirkinių krepšelis yra tuščias!

Tęsti Apsipirkimą

Verified by MonsterInsights