Veneros akmeniu vadinamas akmuo yra rečiausias ir vertingiausias sodriai žalias chalcedonų šeimos brangakmenis, kurį senovės juvelyrai dažnai painiodavo su smaragdais. Kitaip nei smaragdai, kurių spalvą lemia chromas, ryškiai pavasariškai žalią chrizoprazo spalvą lemia nikelio pėdsakai.
Dėl ryškios spalvos chrizoprazą graikai, romėnai ir egiptiečiai naudojo antspaudams, signetams, papuošalams ir kitiems dekoratyviniams daiktams gaminti. Šiuolaikinis žodis kilęs iš pažodinio graikų kalbos vertimo chrusos, reiškiančio auksą, ir prason, reiškiančio porą, nurodančio aukso ir porų žalią akmens spalvą.

Aleksandras III, senovės graikų Makedonijos karalius, buvo vienas sėkmingiausių, nenugalimų karo vadų Graikijos istorijoje. Keista istorija apie chrizoprazo akmenį, kurį, kaip manoma, nešiojo Aleksandras, papasakojo dominikonų vienuolis Albertas Magnusas.

Pasak Magnuso, Aleksandras mūšyje visuomet nešiojo diržą, kuriame buvo įdėtas ryškus chrizoprazo akmuo. Grįžęs iš sėkmingo žygio Indijoje, jis pasidėjo diržą, kad išsimaudytų Eufrato upėje. Kol diržas gulėjo be priežiūros, priėjo gyvatė, nukando akmenį ir numetė jį į vandenį. Praradęs šį brangų talismaną, Aleksandras III daugiau žygių nelaimėjo.

Lenkijoje buvo žymiausia chrizoprazo kasykla, kol XIV a. ji buvo visiškai išsekusi. Šiuo metu didžioji dalis chrizoprazo pasaulyje gaunama iš Vakarų Australijos, Vokietijos, Rusijos, Zimbabvės, Pietų Afrikos Respublikos, Tanzanijos, Indijos, Kazachstano, Madagaskaro, Brazilijos ir Arizonos, Kalifornijos bei Oregono valstijų.
Žinomiausias ir kokybiškiausias chrizoprazas randamas Kvynslande, Australijoje, todėl jis dar vadinamas Australijos nefritu.

Chrizoprazas yra vienas iš gegužės mėnesio akmenų, tradiciškai simbolizuojantis laimę, verslumą ir apdairumą. Tai galingas akmuo, nešantis sėkmę ir klestėjimą. Jis įkvepia jums polėkio, grakštumo ir padeda atpažinti švelnų grožį savyje, kad galėtumėte mėgautis saviraiška ir drąsa sklandžiai kalbėdami bei pasižymėdami protiniu miklumu.
Psichologiniu požiūriu chrizoprazas skatina nesmerkiantį požiūrį, gali sumažinti pranašumo ir nepilnavertiškumo kompleksus ir padėti išvengti neapgalvoto kalbėjimo iš pykčio. Jis stiprina minčių aiškumą ir kūrybiškumą, pritraukdamas gausą ir sėkmę naujuose sumanymuose bei skatina ištikimybę versle.
Sakoma, kad emociškai chrizoprazas padeda išgydyti sudaužytą širdį, nes švelniai pakelia savivertę, išlygina emocinę pusiausvyrą ir skatina priimti pokyčius bei toleruoti kitus.

Produktų nerasta.
Pažymėkite Į Viršų
  • Meniu
Uždaryti
Home
0 Wishlist

Jūsų Krepšelis Tuščias 0

Uždaryti

Pirkinių krepšelis yra tuščias!

Tęsti Apsipirkimą

Verified by MonsterInsights