Ametrinas yra ametisto ir citrino, kurie abu yra kvarco atmaina, derinys. Ametistas yra skaidrus kvarcas, kuriame yra mangano, todėl jis yra violetinės spalvos. Citrinas yra skaidrus kvarcas, kuriame yra geležies, todėl jis yra aukso geltonumo. Kvarcai (tokie kaip ametistas, citrinas, ametrinas ir kiti) egzistuoja jau daugelį metų ir sudaro apie 12 % Žemės plutos.
Ametrinas nebuvo lengvai prieinamas rinkoje iki XX a. septintojo dešimtmečio, kai jis buvo atrastas – arba iš naujo atrastas – Bolivijoje. Legendos byloja, kad ametrino kasyklą 1600 m. atrado ispanų konkistadoras, gavęs žemę po vedybų su vietine princese Anahi. Jis nusiuntė kelis pavyzdžius Ispanijos karalienei Izabelei… ir tada kasykla amžiams buvo prarasta. Kai ji buvo iš naujo atrasta, pavadinta legendinės princesės, kurios žemėje ji kadaise buvo, vardu.

Sakoma, kad ametrinas yra visiška ametisto ir citrino savybių pusiausvyra.
Manoma, kad ametrinas, kaip pusiausvyros ir ryšio akmuo, mažina įtampą, suteikia ramybės ir skatina kūrybiškumą, taip pat subalansuoja psichinį stabilumą ir pasitikėjimą savimi. Manoma, kad ametrinas dvigubai sustiprina toksinų šalinimą iš organizmo, nes ir ametistas, ir citrinas yra detoksikatoriai.

Ametrino geologinės savybės
Ametrinas yra makrokristalinė kvarco atmaina, kuri gamtoje pasitaiko retai.
Kad ametrinas atsirastų natūraliai, geležies priemaišos – kartu su skirtingomis oksidacijos būsenomis – yra veikiamos įvairios temperatūros. Kad ametrinas susidarytų gamtoje, vienų paviršių temperatūra turi būti šiek tiek aukštesnė, kitų – šiek tiek žemesnė, o kristalizuojantis kvarcui reikėtų išlaikyti subtilią šių dviejų temperatūrų pusiausvyrą.
Imitacinis ametrinas susidaro, kai ametistas laboratorijoje veikiamas tokiomis pačiomis sąlygomis ir tampa violetinės spalvos, įvairių geltonų atspalvių. Dauguma šiandien rinkoje esančių ametrinų yra termiškai apdoroti ametistai.

Produktų nerasta.
Pažymėkite Į Viršų
  • Meniu
Uždaryti
Home
0 Wishlist

Jūsų Krepšelis Tuščias 0

Uždaryti

Pirkinių krepšelis yra tuščias!

Tęsti Apsipirkimą

Verified by MonsterInsights