Hematitas yra natūralus brangakmenis, kurio imitacijos yra labai prieinamos ir paplitusios. Dėl to natūralus hematitas yra gana brangus, nes neefektyvu medžiagą paversti brangakmeniais. Pernelyg dažnai tie, kurie teigia parduodantys natūralų hematitą, vietoj jo parduoda vieną iš plačiai paplitusių imitacijų – nesvarbu, ar jie tai supranta, ar ne. Deja, daugelis pardavėjų nesuvokia, ką jie iš tikrųjų turi, ir perduoda klientams netikslią informaciją, nors tvirtina, kad parduoda natūralų akmenį.
Natūralus hematitas nėra magnetinis. Magnetizmą į akmenį galima priversti per sudėtingą kaitinimo ir šaldymo procesą, kai jis yra pritvirtintas prie galingo magneto. Tuo tarpu gaminamas hematito imitacijas įmagnetinti gana paprasta.

Natūralus hematitas, kaip ir peridotas, yra tarpplanetinis brangakmenis. Olivino peridoto randama ir Žemėje, ir meteorituose, o hematito, kurio pagrindą sudaro geležies oksidas, randama ir mūsų planetoje, ir Marso paviršiuje! Marse jis naudojamas kaip rodiklis, kad Raudonojoje planetoje iš pradžių galėjo būti paviršinio vandens. Šis geležies oksidas gali būti nusodintas iš vandens (kaip randama aplink Yellowstone esančius geizerius) arba iš vulkaninių nuosėdų. Kiekviena susidarymo forma palieka įspėjamuosius požymius kristalinėje struktūroje, mikroskopu tiriant parodančius susidarymo būdą.
Jis buvo naudojamas kaip natūralus pigmentas dažymui ir tapybai iki pat šiuolaikinių dažiklių sukūrimo. Natūralus hematitas yra vienintelė iš šių dviejų medžiagų, kurią kristalų gydymo šalininkai laiko veiksminga, todėl natūralios medžiagos turėjimas gali turėti reikšmės praktikuojantiems gydytojams.

 

Produktų nerasta.
Pažymėkite Į Viršų
  • Meniu
Uždaryti
Home
0 Wishlist

Jūsų Krepšelis Tuščias 0

Uždaryti

Pirkinių krepšelis yra tuščias!

Tęsti Apsipirkimą

Verified by MonsterInsights