1789 m. Abrahamo Vernerio pavadintas kianitas savo tapatybę kildina iš graikiško termino „cyanos” (arba „mėlynas”) – o toks šis nuostabus brangakmenis tikrai yra! Kianitas yra vienas patraukliausių mėlynų mineralų gamtoje, kartais pasižymintis intensyviais mėlynais atspalviais arba net keliais atspalviais, o viename kristale – spalviniu zoniškumu. Prancūziška „cianito” rašyba buvo paplitusi iki XX a. vidurio.
Šis andalusito giminaitis – ne brangakmenių pavidalu – naudojamas keramikoje, elektronikoje, elektros izoliatoriuose ir abrazyvuose. Jis susidaro labai specifinėmis metamorfinėmis sąlygomis, todėl yra „indeksinis mineralas” – medžiaga, padedanti geologams įvertinti jį supančios matricos gylį, temperatūrą ir slėgį.

Šis patrauklus mėlynas mineralas dažnai būna dideli, gerai susiformavę ašmeniniai kristalai, todėl jis yra populiari gemologų kolekcininkų ir juvelyrų medžiaga. Kianitas atrodo beveik pluoštinis, ypač todėl, kad akmenys dažnai paliekami neapdoroti, kad poliruojant nebūtų prarandami ypatingi mineralo sluoksniai. Tokia vidinė struktūra gali skatinti katės akies efektą, tačiau ji neleidžia kianite susiformuoti daugeliui asterizmų, net jei jis pjaustomas lygiais kabošonais. Kianitas retai būna vieno atspalvio; spalva dažnai būna plotų, zonų ar dėmių pavidalo, todėl atrodo dramatiškai.
Kianitas yra stipriai anizotropiškas – jo kietumas yra dvejopas pagal Moso skalę, priklausomai nuo to, kokiu kampu jį spaudžia. Tiesą sakant, tai labiausiai paplitęs anizotropinis mineralas! Jo vertikalus kietumas svyruoja nuo 4,5 iki 5,5; horizontalus kietumas – nuo 6 iki 7.

Kianito randama visame pasaulyje, didžiausi telkiniai yra Šveicarijoje, Brazilijoje, Rusijoje, Kenijoje, Nepale, Tanzanijoje ir rytinėje JAV dalyje. Vadinamasis „rubininis kianitas” (arba „rubinas apatite”) – tai prekybinis mišrios akmeninės medžiagos, kurioje gali būti arba nebūti kianito (arba apatito), priklausomai nuo akmens matricos, pavadinimas. Ši minkšta medžiaga stabilizuojama naudojant bespalvę dervą.

Tikima, kad kianitas palengvina meditaciją; kai kurie praktikuojantieji mano, kad meditacinė galia yra viena iš dviejų pagrindinių jo savybių. Antroji savybė yra ta, kad, jų manymu, niekada nereikia išvalyti kianito nuo neigiamų energijų, nes jis negali jų kaupti ar sulaikyti!
Manoma, kad šis brangakmenis automatiškai derinasi su visomis čakromis, tarsi nuolat įjungtas wi-fi ryšys. Taip pat manoma, kad jo gebėjimai skatina bendravimą, didina kitų žmonių suvokimą, padeda atkakliai įveikti iššūkius, skatina moteriškų ir vyriškų energijų pusiausvyrą ir dar daugiau!
Sakoma, kad tam tikros spalvos turi specializuotų gebėjimų:
Juoda: pagrindžia kūną, suderindama visas čakras vienu metu.
Mėlyna: stiprina balsą, ramina gerklę, naudinga kalbėtojams ir vokalistams
Žalia: sujungia širdį su trečiosios akies čakra ir skatina įžvalgą, stiprina ryšį su gamtos pasauliu
Oranžinė: skatina kūrybiškumą, gerina vizualizaciją ir valo aurą
Kianitas susijęs su Avino, Jaučio ir Svarstyklių zodiako ženklais ir visomis čakromis.

Produktų nerasta.
Pažymėkite Į Viršų
  • Meniu
Uždaryti
Home
0 Wishlist

Jūsų Krepšelis Tuščias 0

Uždaryti

Pirkinių krepšelis yra tuščias!

Tęsti Apsipirkimą

Verified by MonsterInsights