Kraujo akmuo, dar vadinamas heliotropu, yra chalcedono forma, kurią sudaro nepermatoma samanų žalumo ir plytų raudonumo spalva agato pagrinde, kuris gali būti nepermatomas arba permatomas. Nors vėlyvosios klasikos laikais jis buvo vadinamas „Babilono akmeniu”, krikščionybės laikais jis buvo pavadintas „kankinių akmeniu”. Viduramžiais buvo manoma, kad raudonos dėmės yra Kristaus kraujo lašai, suteikiantys akmeniui magiškų galių. IV a. buvo tikima, kad jis sukelia lietų, saulės užtemimus ir suteikia nematomumo galią.
Kraujo akmuo dažniausiai šlifuojamas kabošonu arba dideliais lygiais karoliukais, kad išryškėtų raudonų dėmių raštas. Jis dažnai buvo naudojamas lapidarinėje drožyboje, ypač antspaudų akmenims, taip pat figūrėlėms ir statulėlėms.

Šis akmuo yra jaspio arba chalcedono atmaina su ryškiai raudonų dėmių intarpais. Žalią spalvą suteikia chalcedono matricoje esantis chloritas arba ragblendas. Paprastai jame būna įvairių šviesesnių ir tamsesnių žalių zonų. Raudonos dėmės, kaip ir Marso planetoje, yra geležies oksidas.
Ši medžiaga retai dažoma, kaitinama ar tobulinama, nors kartais imituojama. Šį kietą akmenį sunku įbrėžti, o dauguma imitacijų yra pagamintos iš gerokai minkštesnių medžiagų, todėl jas lengva pastebėti naudojant paprastą įbrėžimo testą. Poliruotas jis natūraliai atrodo šiek tiek vaškinis.

Kraujo akmuo daugiausia randamas Indijoje, taip pat Armėnijoje, Australijoje, Azerbaidžane, Brazilijoje, Bulgarijoje, Kinijoje, Škotijoje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Manoma, kad kraujo akmuo veikia kraujotakos sistemą: stiprina venas, tonizuoja širdį ir stiprina kraują – visa tai prisideda prie ilgo ir sveiko gyvenimo. Jis taip pat siejamas su „kraujo pakilimu” – drąsos ir tikslo stiprybės įkvėpimu žmogui.

Produktų nerasta.
Pažymėkite Į Viršų
  • Meniu
Uždaryti
Home
0 Wishlist

Jūsų Krepšelis Tuščias 0

Uždaryti

Pirkinių krepšelis yra tuščias!

Tęsti Apsipirkimą

Verified by MonsterInsights