Labradoritas pavadintas pagal jo radimo vietą Labradore, Kanados provincijoje, esančioje Paulio saloje. Kadaise inuitai labradoritą vadino “ugnies akmeniu” ir jo miltelius naudojo negalavimams gydyti. Pasak inuitų legendos, vienas karys pamatė uolienose įstrigusią Šiaurės pašvaistę ir smogė į jas ietimi, kad išlaisvintų kai kurias pašvaistes. XVIII a. pabaigoje akmenį pirmą kartą aprašė Moravijos misionieriai, įvedę jį į Europos rinką. Tačiau labradoritas nėra išskirtinis Kanados akmuo, jo taip pat galima rasti Meksikoje, Rusijoje ir Suomijoje. Nuo pat savo atradimo labradoritas yra labai paklausus juvelyrinių dirbinių akmuo. Be juvelyrinių dirbinių, labradoritas naudojamas stiklo, kelių tiesimo ir keramikos gamyboje.
Labradorito brangakmeniai yra plagioklazo mineralas. Plagioklazo mineralai yra feldšpatai, kurių būna nuo gryno albito iki gryno anthorito. Brangakmenis labradoritas priskiriamas 50-70 % anthorito kategorijai, kurio struktūroje yra 50-70 % kalcio ir 30-50 % natrio. Labradoritas dažniausiai žinomas dėl ryškių spalvos blyksnių, vadinamų labradorescencija, kuriuos sukelia kristalo viduje esantis plokštelinis dvynys. Šios dvynių lamelių struktūros yra suderinamos aukštoje temperatūroje, bet ne žemoje temperatūroje, todėl formuojantis brangakmeniui jos atsiskiria ir sluoksniuojasi. Papildomos spalvos, kurias matote labradorite, atsiranda dėl to, kad lūžusi šviesa skirtingu greičiu keliauja per sluoksnius ir išeina kaip skirtingo ilgio banga. Reta labradorito atmaina, vadinama spektrolitu, pasižymi turtingesniu ir pilnesniu spalvų spektru nei dauguma kitų.
Labradoritas laikomas nepaprastai dvasingu akmeniu, ypač naudingu žmonėms, kurie linkę pervargti. Jis padeda žmogui atgauti energiją, o kūnui ir dvasiai – gydytis. Metafiziniame pasaulyje labradoritas laikomas vienu galingiausių apsauginių akmenų. Brangakmenis sukuria auros skydą ir apsaugo nuo neigiamo pasaulio poveikio. Teigiama, kad labradoritas taip pat gali sušvelninti negatyvumą mumyse pačiuose. Labradoritas pasižymi besikeičiančiomis spalvomis, todėl nenuostabu, kad šis brangakmenis žinomas kaip transformacijos akmuo, stiprinantis valią ir vidinę vertę. Sakoma, kad brangakmenis labradoritas stimuliuoja gerklės čakrą. Nors jis nesiejamas su jokiais Zodiako ženklais, spėjama, kad labradoritas ypač traukia Vėžio ženklą.