Berilas yra ne tiek brangakmenis, kiek brangakmenių šeima. Skaidrus arba bespalvis berilas dar vadinamas gosenitu, o kur kas labiau žinomi yra tamsiai žalias berilas (smaragdas), nuo arbatinės iki mėlynos spalvos (akvamarinas), nuo rožinės iki rausvos spalvos (morganitas) ir dichroinis (arba „dviejų spalvų”) aleksandritas. Mažiau paplitę yra nuo geltonai žalios iki auksinės spalvos (heliodoras arba chrizoberilas), tamsiai raudonos spalvos (biksbitas).

Karoliukų vėriniai arba gemologiniai pavyzdžiai, kuriuose yra įvairių šios brangakmenių šeimos rūšių mišinys (dažniausiai gosenitas su akvamarinu), dažnai žymimi kaip „multiberilas”.

Teigiama, kad brangakmenis berilas pirmą kartą pripažintas galingu akmeniu senovės Mesopotamijoje, kur tikėta, kad jis stiprina tikėjimą dievais. Senovės Graikijoje brangakmenis buvo laikomas gydomuoju akmeniu, kai brangakmenis buvo mirkomas į geriamąjį vandenį ir geriamas inkstų akmenims ir šlapimo pūslės negalavimams šalinti. Kai kuriose žodinėse tradicijose teigiama, kad visų rūšių berilai tinginius daro darbingesnius, o lėtapėdžius – protingesnius. Taip pat tikima, kad brangusis berilas padeda surasti pamestą turtą ir pranašauti.

Produktų nerasta.
Pažymėkite Į Viršų
  • Meniu
Uždaryti
Home
0 Wishlist

Jūsų Krepšelis Tuščias 0

Uždaryti

Pirkinių krepšelis yra tuščias!

Tęsti Apsipirkimą

Verified by MonsterInsights