Mirguliuojantis, šviesiai žalias peridotas – dažnai vadinamas vakariniu smaragdu – yra brangakmenis, paprastai siejamas su dvasingumu ir ekspresija. Nors žodyne galima rasti abu tarimo variantus, tikrasis peridoto kilmės žodis kilęs iš prancūziško žodžio „peritôt”, reiškiančio neaiškus, nes peridoto brangakmenių karoliukuose dažnai aptinkama daugybė intarpų ir vidinių lūžių. Prieš pradedant naudoti žodį peridotas visiems brangakmenių kokybės peridoto akmenims apibūdinti, taip pat buvo vartojamas chrizolitas (senesnis vokiškas žodis).
Kartais jis dar vadinamas olivinu, tačiau randamas tik vienos spalvos – žalios. Ši neįprasta žalia spalva geriausiai žinoma tiesiog kaip žalia peridoto spalva, o jos atspalvis svyruoja nuo alyvuogių iki rusvai žalios. Šią žalią spalvą labai vertino senovės gerbėjai, nes dažnai manydavo, kad tai smaragdas, o tai yra vienas didžiausių komplimentų peridotui. Tai nacionalinis Egipto brangakmenis, o senovės egiptiečiai jį žinojo kaip saulės brangakmenį. Tiesą sakant, juvelyrikos istorikai dabar įsitikinę, kad kai kurie, jei ne visi, smaragdai, kuriais garsėjo Kleopatra, iš tikrųjų buvo ne smaragdai, o tamsiai žali peridoto akmenys iš Egipto kasyklų.

Peridotas aptinkamas mažai silicio turinčiose magminėse uolienose, pavyzdžiui, bazaltuose. Dalis peridoto randama vulkaninėse vietovėse, o dalis – meteorituose. Šie akmenys paprastai nėra brangakmenių kokybės, tačiau keletas jų buvo šlifuoti ir įmontuoti į juvelyrinius papuošalus.
Peridoto žalios spalvos atspalvis ir gylis priklauso nuo geležies kiekio akmenyje; kuo žalesnė žalia spalva, tuo mažesnis geležies kiekis akmenyje.

Kaip ir daugelis kitų brangakmenių, peridotas dažniausiai aptinkamas akmenuko dydžio pavyzdžiuose, kurie susidėvėjo dėl dešimtis tūkstančių metų trukusios erozijos brangakmenių gyslose. Nauji peridoto šaltiniai yra Arizonoje, Meksikoje, Oregone, Norvegijoje, Pakistane, Rusijoje ir Šri Lankoje. Kanarų salose, Kinijoje, Brazilijoje, Norvegijoje, Havajuose, Australijoje, Brazilijoje ir Pietų Afrikoje randami geriausios kokybės peridoto akmenys.

Tikima, kad peridotas, žinomas kaip užuojautos akmuo, subalansuodamas emocijas ir protą, suteikia gerą sveikatą, ramų miegą ir ramybę santykiuose. Šis draugiškas ryškiai žalias akmuo taip pat turi nepaprastą gebėjimą įkvėpti iškalbą ir kūrybiškumą; jis taip pat teikia malonumą ir gerą nuotaiką. Jis pritraukia meilę ir nuramina pyktį, suteikdamas viskam atsinaujinimą.
Apie peridoto turimas epines metafizines galias daug rašyta per amžius. Legenda byloja, kad jei šis brangakmenis bus įdėtas į auksą, akmuo išvystys visą savo kaip talismano potencialą ir turės galią išnaikinti nakties baimes, pavyzdžiui, bauginančias vizijas ir košmarus.
Peridotas nuo seno laikomas galingu pagalbininku, padedančiu atkurti ir palaikyti draugystę, be to, esą jis išlaisvina protą nuo pavydžių minčių, kurios gali pakenkti ir apsunkinti santykius. Jis taip pat buvo naudojamas siekiant apsaugoti tikinčiuosius nuo piktos akies.

Produktų nerasta.
Pažymėkite Į Viršų
  • Meniu
Uždaryti
Home
0 Wishlist

Jūsų Krepšelis Tuščias 0

Uždaryti

Pirkinių krepšelis yra tuščias!

Tęsti Apsipirkimą

Verified by MonsterInsights